Kodėl svarbu kovoti su alergija?

Why is it important to fight allergies?

Pagrindinis dalykas gydant bet kokią ligą yra pašalinti jos priežastį. Medicina aktyviai bando išsiaiškinti alergijos prigimtį ir išmokti kovoti su jos priežastimis. Tačiau daugumai žmonių, kenčiančių nuo šios problemos, lengviausias ir prieinamiausias būdas palengvinti alergijos simptomus yra pašalinti dirgiklius.

Tuo pačiu metu labai svarbu laiku atpažinti alergiją ir suprasti, kad nerimą keliantys simptomai (pvz., Sloga ar akių paraudimas) yra alergija, o ne peršalimas ar virusas. Faktas yra tas, kad alergija yra ne tik diskomfortas, bet ir rizika susirgti sunkesnėmis ligomis. Taigi, įvairūs tyrimai įrodo bronchinės astmos ryšį su alerginiu rinitu. Be to, remiantis PSO tyrimais, jei alerginis rinitas yra laiku ir teisingai gydomas ankstyvoje stadijoje, galima išvengti bronchinės astmos išsivystymo arba bent jau sumažinti riziką. Norėdami tai padaryti, kartu su medicinine pagalba rekomenduojama kuo labiau sumažinti sąlytį su alergenais.

Pagrindinės alergenų grupės, kurios gali būti ore:

Buitinės dulkės: geriau to nežinoti, tačiau jų sudėtis yra įspūdinga savo įvairove - grybelis, augalų pluoštais, maisto dalelėmis, žvynais ir vabzdžių ekskrementais, gyvūnų ir žmonių epidermio dalelėmis.

Dulkių erkutės: patys iš savęs nėra pavojingi: jie nesikandžioja, negeria kraujo ir nėra infekcijų nešiotojai. Priešingai, jie prižiūri švarą valgydami negyvas žmogaus odos daleles. Šio gėrio labiausiai kaupiasi čiužiniuose, patalynėje, o čia labai jauku dulkių erkutėms - šiltas ir drėgna.

Epidermio alergenai - ta pati alergija „katėms“, tiksliau - jų odai. Beje, šunys taip pat gali sukelti alergiją, taip pat ožkos ir avys, pagalvės gali būti prikimštos jų vilna, arba sparnuočių plunksnomis.

Žiedadulkės: sezoninis reiškinys, tačiau gana ilgas, nes skirtingos augalų rūšys žydi nuo ankstyvo pavasario iki rudens.

Yra ir daug kitų alergiją kelenčių veiksnių.

Buitiniai oro teršalai: jei nebuvo įdiegta papildoma priverstinio vėdinimo sistema, dauguma šiuolaikinių butų yra gana hermetiški. Jame gali būti didelis alergenų asortimentas: statybinių medžiagų dulkės, pavyzdžiui, formaldehido, kuri yra grindų klijų dalis, tabako dūmai...

Skaityti kitą

Facts about the air we breathe
25 years of Stadler Form