Sveikas klimatas sveikiems vaikams

Healthy climate for healthy children

APIE KLIMATO SVARBĄ VAIKO SVEIKATAI

Vertingiausias dalykas, kurį tėvai gali padaryti savo vaikui, yra padėti augti sveikiems fiziškai ir dvasiškai. Todėl atsakingi tėčiai ir mamos stengiasi stebėti, kiek jų vaikas naudojasi: informacijos šaltiniais (animacinius filmus, knygas, kompiuterius), maistas, vanduo ir oras.

Šios pastangos kiekvieną dieną reikalauja daug laiko, dėmesio, sąmoningumo, tačiau rezultatus galima pamatyti tik po metų. Ilgus metus mes patys galime saugiai valgyti bulvytes ir jaustis visiškai sveiki. Mes galime kvėpuoti užterštu ir sausu oru, „sėdėti“ ant nosies ir akių lašų ir galvoti, kad tai yra smulkmenos ir normalu.

Bet taip nėra. Kvėpuoti normalų (ne sterilų ir ne tiksliai 45% drėgnumo oro) orą yra tas pats pagrindinis žmogaus poreikis, kaip valgyti maistą be chemikalų ir GMO, gerti vandenį be chloro ir žiūrėti televizorių nemanipuliuojant nuomonėmis. O šiame sąraše oro klausimas yra lengviausiai išsprendžiamas.

Tuo pačiu metu vaikui visi šie poreikiai yra ne tik norma, į kurią reikia atsižvelgti, bet ir tikrai svarbūs jų gyvenimo kokybės veiksniai. Normaliam, dvasiškai ir fiziškai sveikam, pilnaverčiam gyvenimui, būsimam suaugusiajam reikia laisvės nuo vaistų, ligų ir kitų primestų stereotipų.

KAS YRA SVEIKAS ORAS?

Norėdamas sveikai vystytis, vaikas turi kvėpuoti švariu, vidutiniškai sudrėkintu normalios temperatūros oru: 40–60% drėgmės ir 19–21 ° C. Šių parametrų stebėjimo svarba yra tuo didesnė, kuo jaunesnis vaikas. Jei vaikas kenčia nuo alergijos ar kokių nors kvėpavimo takų ligų, tada sveiko namų klimato palaikymo svarba yra dar labiau akivaizdi.

KAS YRA SAUSAS ORAS VAIKAMS?

Sausas oras neigiamai veikia net suaugusio, stipresnio kūno sveikatą ir gerovę. Bet jei suaugusiajam tai gali būti tik diskomfortas, vaikui sausas oras gali tapti tikra kančia.

Dažnai jauniems tėvams kyla pasipiktinimas, kodėl jų vaikas irzlus: gera mityba, sausas, ant rankyčių, ir viskas ne taip. Ir daugelis net neįtaria, kad bėda gali būti netinkamas klimatas.

Skaityti kitą

Do air purifiers remove coronaviruses from the air?
Facts about the air we breathe